W dniach 18-19 kwietnia br. Włocławek stał się polskim centrum nowych technologii i innowacji w przemyśle elektronicznym. Organizowana przez firmę RENEX konferencja Przyszłość Branży Producentów Elektroniki zgromadziła ponad 200 uczestników z Polski, krajów Unii Europejskiej czy Japonii.

Przez dwa dni eksperci z najważniejszych branżowych polskich i światowych organizacji dyskutowali o perspektywach rynku kosmicznego Unii Europejskiej dla polskich przedsiębiorstw oraz o szansach i wyzwaniach związanych z najnowszymi technologiami i zastosowaniami robotyki przemysłowej. W obszarze Perspektywy Rynku Kosmicznego UE swoje prezentacje przedstawili m.in. Piotr Orleański z Centrum Badań Kosmicznych, Thomas Rohr z Europejskiej Agencji Kosmicznej, Patrycja Frąk z Polskiej Agencji Kosmicznej, Krzysztof Czyż z FP Instruments oraz Borys Lange z firmy WIRAN.


Drugiego dnia Konferencji (Technologie automatyzacji produkcji), wystąpili m.in. Stefan Kamiński, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, Jumpei Ninomiya reprezentujący Yamaha Robotics, Piotr Sadowski z SGX, a także Andreas Ojalill ze Stowarzyszenia IPC

„Polscy przedsiębiorcy działający w branży elektronicznej, stają przed ogromną szansą na wejście na kolejny poziom rozwoju swoich kompetencji i wykorzystania szansy na rozwój swoich firm w przemyśle kosmicznym. Wartość tego rynku w Polsce szacuje się już na niemal 15 mld złotych.” – podsumował wydarzenie Predrag Topić, prezes zarządu RENEX, organizatora Konferencji.

Firma RENEX, zatrudniająca ponad 150 specjalistów w Polsce i oddziałach w 4 krajach Europy Środkowej (Niemcy, Chorwacja, Serbia i Rumunia), jest wiodącym dostawcą produktów i komponentów elektronicznych dla sektora przemysłu w Polsce. Tegoroczna konferencja jest pierwszą edycją programu branżowych konferencji, jakie RENEX planuje organizować corocznie w ramach programu „RENEX Electronics Conferences”.

Konferencja przyszłość branży elektroniki
RENEX na konferencji przyszłość branży elektroniki
Konferencja przyszłość branży elektroniki
Konferencja przyszłość branży elektroniki
Konferencja przyszłość branży elektroniki
RENEX na konferencji przyszłość branży elektroniki
Konferencja przyszłość branży elektroniki

Równolegle z Konferencją odbyła się 3. edycja Mistrzostw Polski w Lutowaniu, której strategicznym organizatorem był RENEX.
Więcej informacji na: www.rsc.zone  Fotorelacja z Mistrzostw dostępna na stronie: http://rsc.zone/zwyciezcy-2018/
Informacja na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/RSC.zone/photos/?tab=album&album_id=1710776392350181