Spółka SIM z siedzibą w Lublinie poinformowała o wzroście wydajności produkcji SMT dzięki inwestycji w nową linię produkcyjną obejmującą drukarkę pasty lutowniczej YAMAHA YCP10, urządzenie Pick&Place YAMAHA YSM10 oraz piec rozpływowy TWS1385 EVO. Dla pełnego wykorzystania dostępnej przestrzeni produkcyjnej zastosowano również system transportowy REECO pozwalający na niestandardowe ustawienie części linii pod kątem prostym.

Działająca nieprzerwanie od 1992 roku Spółka Inżynierów SIM Sp. z o.o. jest niezależną polską firmą technologiczną specjalizującą się w projektowaniu oraz produkcji rozwiązań integrujących najnowsze technologie elektroniczne oraz informatyczne. Pełna elastyczność w projektowaniu zarówno sprzętu jak i oprogramowania sprawiły, że cieszy się ona zaufaniem podmiotów z wielu sektorów.

W ostatnich latach stało się dla nas jasne, że nasza dotychczasowa wydajność montażu jest niewystarczająca w perspektywie rozwoju naszej firmy. W 2020 roku, mimo trwającej pandemii, mieliśmy bardzo dobre wyniki w zakresie pozyskiwanych kontraktów i wszystko wskazuje na to, że trendy te będą się tylko umacniać. Pokazało nam to, że koniecznym stało się dla nas wyposażenie naszego przedsiębiorstwa w kolejną, nową linię produkcyjną. Już na początku projektu zdaliśmy sobie jednak sprawę, że nasze dostępne przestrzenie produkcyjne nie pomieszczą wszystkich urządzeń w standardowym ustawieniu. We współpracy z naszym wieloletnim partnerem biznesowym – Grupą RENEX udało nam się jednak znaleźć rozwiązanie. Kompletna linia produkcyjna oparta o najwyższej klasy urządzenia YAMAHA oraz piec rozpływowy została niejako przełamana z użyciem transporterów kątowych REECO tak by idealnie wpisać się w dostępną przestrzeń. Pozwoliło nam to na zwiększenie wydajności przedsiębiorstwa o całą jedną linię bez konieczności przebudowy czy zmiany lokalizacji. – komentował Pan Przemysław Podstawka – Dyrektor Pionu Produkcji i Serwisu Spółki Inżynierów SIM.

Zastosowane w nowej linii Spółki SIM urządzenie YAMAHA YSM10 zostało stworzone w celu zagwarantowania najwyższej wydajności i precyzji w warunkach intensywnej eksploatacji. Jest to urządzenie o wydajności do 46000 komponentów na godzinę zachowujące przy tym precyzję na poziomie ± 0,035mm.

Montaż może przebiegać na płytkach o wielkości nawet 510×460 mm. Automat w standardzie wyposażony jest w odcinacz taśmy z przodu i z tyłu, co znacząco pomaga w utrzymaniu porządku i utylizacji odpadów. Możliwe jest również rozszerzenie jego funkcjonalności o weryfikację współpłaszczyznowości, automatyczny zapis ustawień, manualny system podawania tacek, multikamerę czy system UPS.

Cieszymy się, że możemy współtworzyć sukcesy naszych Klientów. Chętnie dzielimy się naszym ponad 30-letnim doświadczeniem w branży elektronicznej, wiedzą i kompetencjami naszych inżynierów. Nasi Doradcy Techniczno-Handlowi dobierają urządzenia i rozwiązania do indywidualnych potrzeb Klienta, tak żeby optymalizować procesy produkcyjne. Kluczowym aspektem naszej działalności jest kompleksowość wsparcia jakiego udzielamy naszym partnerom – od doradztwa, przez sferę szkoleniową po kompletny serwis dostarczanych urządzeń. komentowali Pani Marzena Szczotkowska-Topić oraz Pan Predrag Topić – właściciele RENEX Group.

O GRUPIE RENEX

Grupa RENEX to firma o ponad 30-letniej tradycji, specjalizująca się w dostarczaniu kompleksowego wsparcia w zakresie produkcji pakietów elektronicznych. Obejmuje to szerokie usługi doradztwa techniczno-handlowego, szkoleń i serwisu. W ramach realizacji tej misji, Grupa opracowała CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWE RENEX, gdzie partnerzy i klienci mogą z pomocą ekspertów RENEX i korzystając z dostępnych na miejscu kompletnych linii produkcyjnych i DEMO ROOM dobrać rozwiązania, urządzenia i technologie odpowiednie dla swoich potrzeb. Poza wsparciem doradczym, Grupa specjalizuje się również w strefie szkoleniowej. W jej skład wchodzi największe w Europie Środkowo-Wschodniej AUTORYZOWANE CENTRUM SZKOLENIOWE IPC – prowadzące szkolenia w zakresie norm IPC oraz zabezpieczeń ESD. Ponadto Grupa RENEX dostarcza indywidualnie dobrane szkolenia z prawidłowej obsługi i programowania urządzeń produkcyjnych i robotów przemysłowych w ramach AUTORYZOWANEGO CENTRUM SZKOLENIOWEGO YAMAHA. Misję realizacji kompleksowego wsparcia dopełnia pełen zakres usług serwisowych i poserwisowych, których poziom został w ostatnim czasie potwierdzony przyznaną przez Firmę YAMAHA nagrodą Najlepszego Serwisu SMT w Europie.

ODBIERZ RABAT -10%