Grupa RENEX otrzymała nagrodę „Przedsiębiorstwo na Medal” w ramach projektu Zakładu Zarządzania Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku.

W dniu 14 lipca 2021 roku w auli Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku odbyła się gala Plebiscytu „Przedsiębiorstwo na medal”, w czasie której wręczono Grupie RENEX tytułową nagrodę.

Była to pierwsza edycja projektu, w ramach którego maturzyści oraz komisja konkursowa wyłaniali przedsiębiorstwa godne tego tytułu, to jest takie, które cechują się m.in. innowacyjnością oraz społeczną odpowiedzialnością.

Przyznając nagrodę komisja doceniła wkład jaki Grupa RENEX wnosi w upowszechnianie wiedzy specjalistycznej oraz wsparcie szkoleniowe jakiego dostarcza szkołom i uczelniom technicznym oraz firmom z branży elektronicznej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Uwzględniono również rolę jaką odgrywa założone przez Grupę CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWE RENEX w opracowywaniu i promocji nowoczesnych technologii w regionie.

Bardzo cieszy nas wyróżnienie przyznane nam przez Państwową Uczelnię Zawodową we Włocławku. Jest nam miło, że nasze starania w budowaniu silnej polskiej marki zostają docenione również na przestrzeni lokalnej. Jesteśmy przekonani, że zacieśniająca się współpraca na linii biznes-edukacja przyniesie daleko idące skutki dla rozwoju naszego miasta i społeczności. – komentowali Pani Marzena Szczotkowska-Topić i Pan Predrag Topić – właściciele RENEX Group.

W ramach struktur Grupy RENEX we Włocławku powstało CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWE RENEX gdzie rozwijane są najnowocześniejsze technologie i prowadzone są szkolenia – m.in. z zakresu robotyki i automatyzacji procesów produkcyjnych. W Centrum została m.in. opracowana odznaczona godłem TERAZ POLSKA seria robotów REECO.W skład Grupy RENEX wchodzi również marka RENEX EEC tworząca najdłużej działające i największe w Europie Środkowo-Wschodniej AUTORYZOWANE CENTRUM SZKOLENIOWE IPC, które oferuje szkolenia dla elektroników i przeszkoliło do tej pory ponad 30 tysięcy specjalistów.

O GRUPIE RENEX

Firma RENEX rozpoczęła działalność w 1989 roku jako dystrybutor i przedstawiciel na Polskę producentów wyposażenia i urządzeń dla przemysłu elektronicznego. Przez ponad 30lat rozwinęła się do obecnie funkcjonującej rozległej struktury, na którą składa się szereg firm w Polsce i sieć oddziałów zagranicznych. Grupę RENEX tworzą dziś podmioty wyspecjalizowane w zakresie produkcji, doradztwa, sprzedaży i szkoleń.

Grupa założyła CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWE RENEX, gdzie opracowywane są nowe technologie w zakresie automatyzacji robotycznej, prowadzone prezentacje i testy oferowanych urządzeń i linii technologicznych w działaniu. W ramach CENTRUM SZKOLENIOWEGO YAMAHA oraz największego Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego IPC w Europie Środkowo-Wschodniej Grupa dostarcza szerokie spektrum zindywidualizowanych szkoleń z obsługi i programowania robotów oraz ze standardów produkcji i naprawy elektroniki IPC. Grupa przeszkoliła do tej pory ponad 30000 specjalistów z branży elektronicznej.

Pod swoją marką REECO Grupa opracowała, produkuje i dostarcza m.in. meble i odzież zabezpieczające przed powstawaniem wyładowań elektrostatycznych. Produkty te znajdują zastosowanie również poza branżą elektroniczną np. w branży laboratoryjnej czy farmakologicznej. Produkty marki REECO, były wielokrotnie nagradzane prestiżowymi wyróżnieniami, m.in. Dobry Wzór w kategorii Praca.

W ramach swojej działalności badawczo-rozwojowej firma stworzyła również, nagrodzoną godłem TERAZ POLSKA, linię Robotów REECO. Urządzenia te pozwalają na automatyzację przemysłowych procesów lutowania, dozowania, etykietowania oraz innych wynikających z indywidualnych potrzeb klientów.

Pod swoją drugą marką – CLEANROOM – Grupa buduje i serwisuje pomieszczenia czyste szeroko stosowane w branżach medycznej i laboratoryjnej.

Znaczącym elementem działalności Grupy RENEX pozostaje sfera dystrybucyjna. Będąc partnerem takich jak światowych marek jak YAMAHA, SEC, JBC, PACE, INDIUM czy HELLER Grupa dostarcza pełen zakres narzędzi i urządzeń dla branży elektronicznej: od tych drobnych jak topniki czy rękawiczki antystatyczne przez urządzenia średniej wielkości takie jak stacje lutownicze czy pochłaniacze oparów po kompletne linie produkcyjne.

Wszystko to sprawia, że RENEX pozostaje jedyną na polskim rynku firmą oferującą klientom całościową obsługę w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. Mimo ogromnego rozwoju, i ponad 150 pracowników RENEX pozostaje Firmą Rodzinną.

ODBIERZ RABAT -10%