Już drugi rok z rzędu firma RENEX została odznaczona tytułem Gazeli Biznesu – wyróżnieniem przyznawanym najdynamiczniej rozwijającym się przedsiębiorstwom w Polsce.

Gazele Biznesu to organizowany od 20 lat ranking wyróżniający przedsiębiorstwa o najlepszych wynikach finansowych. Kryteria oparte o wymierne wskaźniki sprawiają, że tytuł ten stanowi obiektywny wyznacznik dobrze zarządzanych i prężnie rozwijających się firm.


Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia. Utrzymanie wysokiego tempa wzrostu z ubiegłych lat w okresie pandemii nie było prostym zadaniem. Jego realizacja jest ogromną zasługą specjalistów RENEX – pracowników i partnerów, którzy w czasach kryzysu wykazali się innowacyjnością i zaangażowaniem rozwijając ofertę RENEX i wychodząc na nowe rynki. To im należy się to wyróżnienie i podziękowania. – komentowali Pani Marzena Szczotkowska-Topić oraz Pan Predrag Topić – właściciele RENEX Group.


RENEX od ponad 30 lat wspiera rozwój polskiej branży elektronicznej. W ramach realizacji misji dostarczania w jednym miejscu kompleksowej oferty – tj. wszystkich produktów i usług niezbędnych jej partnerom. W obecnych strukturach Grupy RENEX są dziś wyspecjalizowane podmioty doradcze, szkoleniowe, badawczo-rozwojowe i dystrybucyjne. Mimo ogromnego rozwoju Grupy jej głównym kierunkiem działania pozostaje dostarczanie wsparcia dla branży elektronicznej – w szczególności dla serwisów elektronicznych, w tym tych w jednostkach budżetowych policji i wojska.


Kluczowym dla Grupy RENEX jest również wspieranie działalności edukacyjnej na kierunkach technicznych. Dzięki dostarczaniu takie same wyposażenie do pracowni uczelni wyższych i średnich jak do przedsiębiorstw uczniowie mają możliwość zaznajamiania się z prawdziwymi narzędziami pracy i doskonalenia umiejętności.


Grupa dostarcza ponadto pełen zakres usług doradczych i konsultacyjnych. W ramach działalności szkoleniowej prowadzi największe Autoryzowane Centrum Szkoleniowe IPC w Europie Środkowo-Wschodniej – dostarczając

kursy m.in. w zakresie ochrony antystatycznej i standardów IPC, oraz Autoryzowane Centrum Szkoleniowe YAMAHA, dostarczając kursy z zakresu robotyki i automatyki.


Grupa RENEX ma w ofercie ponad dwadzieścia tysięcy rodzajów produktów. W tym urządzenia, narzędzia, odzież, meble esd i materiały zużywalne niezbędne w działalności serwisowej. Grupa jest partnerem światowych marek dostarczając m.in. urządzenia JBC i PACE, narzędzia ręczne Piergiacomi, pasty lutownicze Indium, preparaty czyszczące Solderstar czy też mikroskopy cyfrowe Tagarno.

Dzięki pełnym stanom magazynowym w Polsce Grupa dostarcza niemalże wszystkie własne i dystrybuowane produkty od ręki pozwalając jej partnerom szybko reagować na nieprzewidziane sytuacje. Dostarczane wsparcie logistyczno-produktowe jest uzupełnione o profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.


Grupa stworzyła również CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWE RENEX oraz DEMOROOM we Włocławku gdzie klienci i partnerzy RENEX mogą zobaczyć i sprawdzić urządzenia z oferty w działaniu. Pracujący w Centrum specjaliści służą również wsparciem szkoleniowym i doradczym.