Grupa RENEX – dystrybutor YAMAHA poinformowała o zacieśnieniu współpracy pomiędzy YAMAHA SMT a szwedzką firmą Nordic Industries & Technology AB.

Sukces w branży usług produkcji elektronicznej zależy od zapewnienia najwyższej jakości pod każdym względem. Håkan Svensson wiedział o tym, gdy zakładał Nordic Industries & Technology AB w Szwecji w 1997 roku. Od tego czasu jego zaangażowanie w tę właśnie jakość definiuje filozofię firmy, a także zaważa nad kluczowymi decyzjami, zwłaszcza przy wyborze dostawców i partnerów technicznych.


Obecnie firma zapowiada jeszcze większą inwestycję – największą od czasu jej powstania – obejmującą powiększenie siedziby i uruchomienie dwóch nowych, zaawansowanych linii do montażu powierzchniowego. W tym celu zacieśniła współpracę z firmą YAMAHA, która dostarczy dwie zaawansowane drukarki YCP10, dwa automaty YSM20R oraz system inspekcji AOI YSi-V 3D.

 

„Bardzo starannie wybieramy firmy, z którymi współpracujemy. (…) Aby utrzymać naszą własną reputacją, musimy utrzymywać najwyższą wydajność przez cały czas”. Håkan Svensson.

Yamaha YCP10

Yamaha YSM20R

Yamaha YSi-V 3D

Szybkie systemy montażu powierzchniowego i inspekcji YAMAHA umożliwiają tworzenie złożonych linii produkcji elektroniki dedykowanych najnowocześniejszym technikom i technologiom. YCP10 i YSM20R, dzięki swojej szybkości i elastyczności oraz powiązanym intuicyjnym narzędziom programowania, pozwalają na wydajną realizację różnorodnych i często zmieniających się projektów. Idealnie wpisuje się to w potrzeby Nordic Industries, która w ramach swojej działalności obsługuje szerokie spektrum klientów z takich sektorów rynku jak motoryzacyjny, przemysłowy i medyczny.

Tak stworzone linie mogą być szybko przezbrajane do montażu kolejnych płytek drukowanych: od inteligentnych czujników po elektroniczne podzespoły samochodów, które często zawierają niestandardowe komponenty i duże złącza.

YCP10 to kompaktowa drukarka, która może obsługiwać duże płytki PCB. Urządzenie działa z dużą prędkością zachowując niezmienną, wysoką dokładność druku, dzięki zastosowaniu głowicy YAMAHA 3S z serwosterowaniem kąta nachylenia rakli, wspomaganym podciśnieniowo zaciskaniem szablonu i łatwym w użyciu graficznym systemem pozycjonowania.

Automat YSM20R, z jedną głowicą, która obsługuje komponenty SMD już od 0201mm do dużych rozmiarów układów scalonych, jest najszybszym urządzeniem w swojej klasie. W ofercie dostępne są również rozszerzenia umożliwiające wymianę podajników i tacek w trybie non-stop co dodatkowo redukuje przerwy w produkcji i zwiększa wydajność.

System AOI YAMAHA YSi-V wyposażony w kamerę o wysokiej rozdzielczości pozwala na inspekcję 2D i 3D oraz widok pod wieloma kątami co zapewnia wysoką dokładność i wydajność inspekcji. YSI-V pozwala na osiąganie najwyższej możliwej jakości w toku prowadzonej produkcji, a dane inspekcyjne pomagają w rozwiązywaniu problemów i usprawnianiu procesu.

„Automaty YSM20, które wybraliśmy w 2015 roku, okazały się mądrą inwestycją i nadal działają bez zarzutu, umożliwiając nam utrzymanie niezwykle wysokich standardów jakości, do których zawsze dążymy. (…) Nie możemy się doczekać, kiedy wprowadzimy się do naszej nowo rozbudowanej fabryki i zaczniemy korzystać z naszych nowych rozwiązań montażowych YAMAHA oraz systemu inspekcji.”

Komentował Håkan Svensson.

Urządzenia i roboty przemysłowe YAMAHA są dostępne również w Polsce. Można je zobaczyć i sprawdzić w działaniu w CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX. W ramach tego ośrodka Grupa RENEX – będąca jedną z największych polskich firm z branży elektronicznej, a zarazem dystrybutorem YAMAHA SMT oraz Robotics na Polskę i kraje bałkańskie realizuje swoją misję świadczenia kompleksowych usług dla branży elektronicznej. Grupa RENEX dostarcza nie tylko same urządzenia ale również szeroki zakres usług doradczych, serwisowych i szkoleniowych. Specjaliści CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWEGO RENEX pomagają w identyfikacji problemów produkcyjnych i doborze odpowiednich rozwiązań technologicznych.

W Centrum prowadzone są również szkolenia z zakresu wprowadzanych rozwiązań. W ośrodku działa AUTORYZOWANE CENTRUM SZKOLENIOWE YAMAHA dostarczające wiedzę specjalistyczną dotyczącą obsługi i programowania urządzeń i robotów przemysłowych, w tym robotów typu SCARA, co pozwala użytkownikom w pełni korzystać z ich możliwości.