Heller Industries jest światowym liderem w technologii produkcji pieców rozpływowych. Firma opracowała tę technologię w latach 80-tych i rozwija ją do chwili obecnej. Krokiem milowym w tym procesie było stworzenie pierwszego bez filtrowego systemu oddzielania topnika, za co przedsiębiorstwo to otrzymało prestiżową nagrodę Vision Award for Innovation in Soldering.

Dzięki temu odkryciu okres pomiędzy poszczególnymi konserwacjami został znacznie wydłużony, w efekcie dając użytkownikom nawet kilka miesięcy bez konieczności przeprowadzania przerw serwisowych. Sprawia to, że produkty marki Heller Industries charakteryzują się najniższymi kosztami eksploatacji w branży.

Tym co wyróżnia Heller Industries na rynku jest wyjątkowo bogata oferta z zakresu wysoce wyspecjalizowanych systemów lutujących. Produktem, o którym należy wspomnieć w pierwszej kolejności jest piec rozpływowy SMT Convection Reflow Oven – serii 5.


Taki piec rozpływowy można zastosować w procesie produkcji ze spoiwem

ołowiowym i bezołowiowym, a dzięki dokonanym przez firmę Heller postępom w zakresie konstrukcji grzałek i systemu chłodzenia oszczędzają nawet do 40% azotu i energii elektrycznej.


Firma produkuje i sprzedaje również piece komorowe. Produktem flagowym pośród nich jest 1910 MK5 – 4 Lane Dual Chamber SMT Reflow Oven. Jego podwójna komora pozwala na jednoczesne stosowanie dwóch odrębnych profili temperatury wykorzystując tą samą przestrzeń.


Unikatowe rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na serwisowanie jednej komory bez konieczności przerywania pracy drugiej. Dodatkowo, dzięki unikatowemu rozmieszczeniu modułów grzewczych system gwarantuje ujednolicenie temperatury na poszczególnych szerokościach pieca.

Wnętrze pieca rozpływowego

You have Successfully Subscribed!