Grupa RENEX, działając jako dystrybutor PACE, poinformowała o wprowadzeniu na rynek trzech nowych stacji lutowniczych. Dostępne od tego roku modele to MBT 360, ST 35 i ST 125.

Firma PACE – globalny producent urządzeń dla branży produkcji i naprawy elektroniki wprowadza na rynek trzy nowe modele stacji lutowniczych. Dla odbiorców w Polsce i na świecie dostępne od tego roku będą modele MBT 360, ST 35 i ST 125.


MBT 360
jest nowym urządzeniem w bardzo popularnej serii profesjonalnych stacji naprawczych przeznaczonych do demontażu i montażu elementów SMD i PTH. Urządzenie dzięki wbudowanemu dwufunkcyjnemu kompresorowi i obsługiwanym specjalistycznym rączkom pozwala zarówno na pracę w trybie hot air jak i na zasysanie lutowia i oczyszczanie punktów lutowniczych, co ma kluczowe znaczenie przy tego typu pracach. Zastosowane funkcje ISB i automatycznego wyłączania wydłużają okres żywotności grotów nawet 6 – krotnie i zmniejszają koszty eksploatacji.

 

ST35 jest wydajnym kosztowo modelem cyfrowej stacji lutowniczej. Zastosowana w tym urządzeniu technologia SensaTemp® opracowana przez PACE maksymalizuje transfer ciepła w bezpiecznych, niskich i stabilnych temperaturach. Nowe stacje lutownicze są przy tym kompaktowe i zostały zaprojektowane tak by można go je ustawiać jeden na drugim oszczędzając miejsce i zwiększając ergonomię stanowiska pracy.

Nowe urządzenie ST 125 jest natomiast rozwiązaniem uniwersalnym przeznaczonym dla użytkowników realizujących zróżnicowane projekty montażu, demontażu i naprawy. Lutownica PACE pozwala na pracę – lutowanie, odlutowanie i usuwanie – z szerokim spektrum komponentów. System jest standardowo wyposażony w opatentowaną technologię pompy Hi-Flo Snap-Vac®, która zapewnia szybkie i czyste usuwanie lutu z każdego złącza przelotowego lub powierzchniowego.

„Nowe modele rozszerzają bogatą ofertę jednego z naszych najstarszych partnerów zagranicznych – firmy PACE. Stacje lutownicze tej marki cieszą się zasłużoną renomą wśród specjalistów w Polsce jako urządzenia bardzo trwałe – często bezawaryjnie służące przez kilkanaście i więcej lat. Jeszcze stosunkowo niedawno mieliśmy okazję rozmawiać na ten z jednym z naszych Klientów, który użytkował stację tej serii w swojej firmie przez 23 lata. Dystrybucja tak niezawodnych produktów wpisuje się w misję naszej firmy dostarczania najnowocześniejszych światowych rozwiązań do polskiej i środkowo-europejskiej branży produkcji i naprawy elektroniki i co za tym idzie wspieranie jej rozwoju”. Komentowali Pani Marzena Szczotkowska-Topić i Pan Predrag Topić – właściciele Grupy RENEX.

Produkty PACE – oraz pozostałe urządzenia szerokiej oferty RENEX można wypróbować w CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM i DEMOROOM RENEX we Włocławku.

Doradcy Techniczno–Handlowi RENEX dysponujący urządzeniami demonstracyjnymi, nieodpłatnie przeprowadzają też u klientów prezentację produktów, tak aby wybrać optymalne rozwiązanie. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu dth@renex.pl