W połowie września odbyło się szkolenie dla młodego pasjonata elektroniki.

W CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX obyło się szkolenie indywidualne dla Tomka Szalasta – 13latka cierpiącego na rzadką chorobę Autoimmunologiczny Zespół limfoproliferacyjny (ALPS).

Zorganizowane szkolenie objęło podstawy lutowania ręcznego w technologii powierzchniowej i przewlekanej – w tym kształtowanie elementów, sposoby obsługi stacji lutowniczych, podawania topników, spoiw lutowniczych oraz ocenę wykonanych połączeń.

Cieszymy się, że możemy pomóc w rozwijaniu zapału tego młodego, choć już mocno doświadczonego przez życie człowieka. Pasja do elektroniki jest nam szczególnie bliska. Jesteśmy pewni, że szkolenie da Tomkowi dobrą podstawę do jej dalszej realizacji. Komentowali Pani Marzena Szczotkowska-Topić i Pan Predrag Topić – właściciele Grupy RENEX.

Tomasz rozwija swoją pasję do elektroniki od najmłodszych lat – i jak podkreślają instruktorzy – wykazując duży talent.

CENTRUM SZKOLENIOWE RENEX oferuje szkolenia ze standardów IPC – międzynarodowych norm stosowanych w przemyśle elektronicznym, z zabezpieczeń antystatycznych oraz z szerokiego zakresu robotyki – będąc Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym YAMAHA. W centrum szkoleni są specjaliści z całego świata – w tym z największych światowych firm technologicznych. Grupa szczyci się tym, że kursy przeprowadzane są w przestrzeniach wyposażonych w światowej klasy stacje lutownicze, narzędzia, urządzenia i roboty.