Gdańska firma Mikro-automatyka, kontynuując ciąg inwestycji, oficjalnie otworzyła w czerwcu 2019 roku nową halę produkcyjną. Podwaja to dotychczasowe zaplecze przemysłowe przedsiębiorstwa z 420 m2 do prawie 1000 m2. Rozbudowano też linie produkcyjne w zakresie automatów Pick&Place, drukarek pasty lutowniczej oraz pieców, które dostarczyła RENEX Group.

Inwestycja w automat YAMAHA YSM10, drukarkę YCP10 oraz nowej generacji piec Heller 1707 pozwoliła firmie Mikro-automatyka na zmodernizowanie linii produkcyjnych. Wiąże się to jednocześnie z podniesieniem mocy produkcyjnej, jak również zwiększeniem precyzji montażu i zadruku pasty lutowniczej.


YAMAHA i HELLER – jak podkreślają przedstawiciele RENEX Group – to urządzenia najwyższej światowej klasy, przeznaczone do produkcji pakietów elektronicznych w warunkach intensywnej eksploatacji.


YAMAHA YSM 10 to
 najszybszy automat w swojej klasie o optymalnej wydajności 31 tysięcy komponentów na godzinę (CPH). Zachowuje przy tym precyzję na poziomie ±0.025mm.


Włączona w linię drukarka pasty lutowniczej YCP10 wyróżnia się automatycznym dopasowaniem prędkości oraz kąta natarcia rakli (regulowany w zakresie 1 stopnia między 45 a 65°).


Nowa maszyna YCP10 pozwoliła na całkowite przejście maszyn na wysokoprecyzyjne podajniki elektryczne, co ustandaryzowało proces produkcyjny do obecnych już firmie innych, najnowszych maszyn YAMAHA.

Zwieńczeniem linii jest wysoce wydajny piec Heller 1707.


Mikro-Automatyka zapowiada, że ta inwestycja stanowi jedynie kolejny krok w długoterminowych planach rozwoju firmy i dalszej współpracy z Grupą RENEX.

You have Successfully Subscribed!