Grupa RENEX została wyróżniona na tle europejskich firm tytułem Złotej Jednostki Szkoleniowej YAMAHA.
Polska firma została doceniona za prezentowaną wiedzę techniczną oraz zaplecze technologiczne.

Certyfikaty zostały przyznane w tym roku po raz pierwszy. Celem firmy YAMAHA było wyróżnienie wąskiego grona firm europejskich świadczących najwyższej jakości usługi szkoleniowo-doradcze w zakresie automatyzacji i robotyzacji procesów wytwórczych.

Grupa RENEX została wyróżniona najwyższym tytułem – Złotej Jednostki Szkoleniowej. Powodem przyznania certyfikatu była wysoka jakość posiadanej wiedzy technicznej i zaplecza technologicznego. Firma prowadzi w ramach swojego CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWEGO RENEX dedykowaną robotyce jednostkę – AUTORYZOWANE CENTRUM SZKOLENIOWE YAMAHA.

W Centrum prowadzone są kursy z zakresu obsługi i programowania robotów przemysłowych. Celem tych działań jest udostępnienie szerokim kręgom inżynierów wiedzy i know-how, pozwalającego na jak najpełniejsze wykorzystanie możliwości jakie dają roboty przemysłowe YAMAHA, a co za tym idzie zwiększenie zysków ich użytkowników.

Infrastruktura Centrum obejmuje szeroki zakres robotów przemysłowych YAMAHA oraz stworzonych z ich wykorzystaniem gotowych stanowisk zrobotyzowanych – w tym wiele jednostek serii Robotów REECO – urządzeń odznaczonych m.in. Godłem TERAZ POLSKA.

Jak widać na ich przykładzie, łatwo zrobotyzowane mogą być takie procesy linii produkcyjnych jak lutowanie, skręcanie, etykietowanie czy dozowanie oraz inne – wedle indywidualnych zamówień.

Tematyka Robotów REECO została poruszona w ostatnim czasie przez firmę YAMAHA jako doskonały przykład możliwości zastosowania ich urządzeń – https://fa.yamaha-motor-im.de/get-the-right-recipe-to-leave-the-others-behind/

Przyznany certyfikat potwierdza wysoki poziom wyposażenia Centrum w zakresie organizacji szkoleń. Doceniono fakt, że każdy uczestnik może korzystać z oddzielnego, w pełni funkcjonalnego stanowiska zrobotyzowanego – obejmującego robota przemysłowego. Dla komfortu nauki nie bez znaczenia jest również wyposażenie audiowizualne przestrzeni pozwalające na wyświetlanie materiałów na indywidulanych monitorach.

Grupa RENEX organizuje szkolenia online przeznaczone również dla użytkowników zagranicznych. Kursy w tej formie cieszą się zainteresowaniem specjalistów nie tylko z Polski ale również z Niemiec, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Macedonii i Rumunii. Ze względu na szeroki zakres dostępnych na miejscu urządzeń i najwyższy poziom szkoleń w Centrum szkoleni są również sami specjaliści YAMAHA.

Dużym elementem sukcesu są osiągnięcia technologiczne YAMAHA. W samym 2020 roku YAMAHA wprowadziła trzy urządzenia najnowszej generacji: w tym nowy model robota SCARA, serię transporterów liniowych oraz system wizyjny.

ROBOTY SCARA YK-XE

Do oferty weszły dwa nowe modele w serii SCARA YK-XE: YK610XE-10 o długości ramienia 610mm oraz YK710XE-10 o długości ramienia 710mm. Urządzenia bazują na sprawdzonej technologii obecnej serii YK-XE z maksymalnym udźwigiem 10 kg i standardowym czasem cyklu 0,39 sekundy (YK610XE-10) lub 0,42 sekundy (YK710XE-10).

Wraz z robotem SCARA YK400XE-4 o długości ramienia 400mm wprowadzonym do sprzedaży pod koniec ubiegłego roku, seria YK-XE obejmuje teraz trzy modele, dając jeszcze szerszy zakres zastosowań – od przenoszenia i sortowania małych komponentów w produkcji np. smartfonów i komputerów, po pracę z dużymi elementami jak np. te wykorzystywane w sprzęcie AGD i branży automotive.

TRANSPORTERY LINIOWE LCMR200

YAMAHA wprowadziła w ostatnim czasie do oferty również transportery liniowe nowej serii LCMR200. Konstruktorzy utrzymali wysoką dokładność i krótki skok, charakterystyczne dla dotychczasowego modelu LCM-100, poprawiając jednak konstrukcję modułu. Prowadnica liniowa i szyna karetki zostały powiększone i wzmocnione, przy zachowaniu tej samej wielkości całkowitej. W rezultacie otrzymano solidniejszy model, który lepiej nadaje się do pracy w środowiskach, w których obecne są ciała obce i szumy statyczne.

System pozwala na obsługę nawet 64 karetek (ang. sliders) przez jeden sterownik YHX, a dzięki stworzeniu nowego modelu programowania z użyciem Standardowego Profilu wyeliminowano konieczność programowania pojedynczych zdarzeń kontrolera. Znacząco ułatwia to proces integracji.

SYSTEM WIZYJNY RCXIVY2+

Kolejnym z wprowadzonych na rynek nowych rozwiązań YAMAHA jest nowy system wizyjny – RCXiVY2+, umożliwiający wykrywanie obiektów o nieregularnym kształcie, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowany m.in. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym i odzieżowym.

System został wyposażony w nową wysokowydajną kamerę, a dzięki większym możliwościom przetwarzania danych, jego czas rozpoznawania jest nawet o 45% krótszy niż w obecnym modelu iVY2.

Nowy model jest również w pełni zintegrowany z robotami poprzez włączenie kart sterowania wizją, oświetleniem i śledzeniem do kontrolera robotów serii RCX3. Ta zmiana umożliwia sterowanie robotem, przetwarzanie obrazu, sterowanie oświetleniem i kontrolę przenośnika z programu robota, co znacznie skraca czas konfiguracji urządzenia.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Doradcami Techniczno-Handlowymi RENEX Group – dth@renex.pl

ODBIERZ RABAT -10%