Jak poinformował przedstawiciel – Grupa RENEX, firma YAMAHA zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie robotyki przemysłowej na Targach MOTEK w Stuttgarcie. Wydarzenie zostanie zrealizowane zarówno na miejscu, jak i online. 

W dniach 5-8 października w Niemczech, w Stuttgarcie odbędą się Targi MOTEK 2021, w ramach których YAMAHA zaprezentuje elastyczne i przystępne cenowo rozwiązania do robotyzacji.

Na targach będzie można zobaczyć m.in. robota SCARA YK400XE z systemem wizyjnym YAMAHA RCXiVY2+. Urządzenie będzie pobierać mieszankę słodyczy, tak by zilustrować możliwości tego systemu w zakresie szybkiego rozpoznawania i pracy z obiektami o nieregularnym rozmiarze i kształcie.

Ponadto robot SCARA YK400XE oraz system wizyjny YAMAHA RCXiVY2+ zostanie zaprezentowany również w konfiguracji wykorzystującej oprogramowanie stworzone przez YAMAHA do integracji z inteligentnym podajnikiem części Asyril Asycube. 

Ta przykładowa aplikacja pozwala na pobieranie komponentów dostarczanych luzem, ustawianie ich już trakcie w ruchu i bardzo precyzyjne umieszczanie w wybranej pozycji.

Kolejnym zaprezentowanym robotem będzie moduł przenośnika liniowego LCMR200. Urządzenie pozwala na realizację zaawansowanego transportu elementów roboczych – z programowalnym kierunkiem, prędkością i przyspieszeniem, łącząc w sobie możliwości wykraczające poza konwencjonalne przenośniki taśmowo-rolkowe z modułową elastycznością. LCMR200 może zwiększyć wydajność w pełni zautomatyzowanych, półautomatycznych lub w pełni ręcznych linii produkcyjnych.

Odwiedzających targi Motek zapraszamy na stoisko firmy YAMAHA o numerze 7515 w hali 7. Bezpłatny bilet wstępu na wydarzenie otrzymać można kontaktując się z dth@renex.pl

DYSTRYBUCJA W POLSCE
Wyłącznym dystrybutorem YAMAHA SMT oraz YAMAHA ROBOTICS w Polsce i krajach bałkańskich jest RENEX Group. Urządzenia YAMAHA, jak i inne produkty z oferty RENEX można zobaczyć i sprawdzić w działaniu w warunkach testowych linii produkcyjnych (również na własnych komponentach i podzespołach) w CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM i DEMOROOM RENEX. Poza ofertą obejmującą urządzenia produkcji SMT, roboty przemysłowe i systemy wizyjne Grupa RENEX dostarcza kompleksowy zakres usług konsultacyjnych i doradczych z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych. W Centrum – w ramach AUTORYZOWANEGO CENTRUM SZKOLENIOWEGO YAMAHA prowadzone są również szkolenia z programowania i obsługi zarówno urządzeń SMT, jak i robotów przemysłowych. 
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Doradcami Techniczno-Handlowymi RENEX Group – dth@renex.pl.